dugun organizasyon

Mermer

Düğün dekorasyonunuza kağıt, tahta ya da yeşillik dışında görülmemiş hatta belki daha önce hiç denenmemiş bir şey eklemeye ne dersiniz?

Instagram sayesinde popülerleşen, gittiğimiz kafelerde görmezsek acil bir durum mu var paniğine kapıldığımız mermerler artık her yerde, hatta düğünlerde bile trend! Masa düzenlemesinden davetiyenize kadar düğün temanızı oluşturan her bir öğeye dahil edebileceğiniz mermer detayının ister bizzat kendisini, isterseniz de desenini farklı materyallere bastırarak, bu modern trendi rahatlıkla düğününüze adapta edebilirsiniz. Nasıl mı?

Misafirlerinizin düğün temanızla ilk karşılaşmasından yani davetiyeyi tesliminden işe başlayabiliriz. Mermer deseni kimilerine göre soğuk ya da resmi gelebilir ama bu güzel desenin yanına ekleyeceğiniz yardımcı renkler, sizi ulaşmak istediğiniz görünüme kavuşturacak. Mermer desenli davetiye tasarımınıza roze, altın tonlar ya da tam tersi pastel tonlar ekleyerek, daha düğününüze bile gelmeden misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz.

Düğünlerde unutulan ama belli bir tema üzerine çalışılmış bir düğünün olmazsa olmazı karşılama panolarında da mermer detayını pratik uygulamalarla devam ettirebilirsiniz. Eğer kiloyla mermer satan bir yer bulduysanız (şimdi söyleyince komik gibi oldu ama gerçekten bu tip insanlar var ve eğer bulursanız kaçırmayın derim çünkü hem daha ucuza geliyor, hem de tüm mermer ihtiyacınızı karşılıyor.) ince ama uzun bir parçayı karşılama panosu için kestirebilirsiniz. Ya da o kadar para vermek istemiyorum diyorsanız, kalın bir fotoblok üzerine internetten kaliteli bir mermer görseli bulup, tasarımı onun üzerine hazırlatıp sticker olarak yapıştırabilirsiniz.

Karşılama panosunda kararsız kaldıysanız size önerim misafirleriniz için düzenlediğiniz oturma planını, fiziksel olarak düğün mekanınızın girişine hayata geçirmeniz. Bunu minik mermerlerin üzerine altın ya da roze kaligrafi yazı şeklinde yazdırarak, ya da mermer desenli bastıracağınız minik kağıtları istediğiniz bir düzeneğe iliştirerek yapabilirsiniz.

Hepimiz biliyoruz ki masa numaraları için gelmiş geçmiş en pratik çözüm, çerçevelerin içine baskı hazırlatmak. Ikea’da satılan beyaz çerçeveler ya da rustik düğünlerde sürekli gördüğümüz tahta süslemelerden sıkıldıysanız size önerim altın ya da roze bir çerçeve bulmanız. Geometrik şekillerde birşeyler bulabilirseniz ne ala ama düzü de benim için yeterli:) Aynı şekilde bu çerçevelerin içine temanıza uygun mermer deseni üzerine masa numaranız yazacak şekilde bastırabilirsiniz.

Düğününüz için bir tema oluşturup her ince detayı bu tema üzerine şekillendiriyorsanız daha işimiz bitmedi. Gecenin en eğlenceli kısmı tabii ki pasta kesme anı. Pasta tasarımı için de şeker hamurunu mermer desenli yapan bir catering şirketi bulduysanız, pastaya da tik atabiliriz. Görünümü biraz daha sevimli bir hale getirmek için üzerine pastel tonlarda bir çiçek ekleyebilir ya da üzerine altın ya da roze tonlarda geometrik süslemeler çizdirebilirsiniz.